تعویض چادرهای نماز با تخفیف در نمایشگاه قرآن

به گزارش جبهه فرهنگی حجاب و عفاف:حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اعلام این مطلب درباره بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم اظهار داشت: کیفیت محصولات ارائه شده در نمایشگاه بین‌المللی قرآن از جمله اولویت‌های بخش عفاف و حجاب است.
وی گفت: با توجه به اولویت‌بندی‌های برخی غرفه‌ها از نظر فضا به نسبت سال گذشته مساحت بیشتری را در اختیار دارند و علت آن کیفیت بالای کار و تولیدات آنها بوده است.
به گفته قبادی، امسال بخش عفاف و حجاب به چهار بخش تقسیم شده که بخش نخست آن به تولید‌کنندگان درجه یک و حرفه‌ای کشور و بخش دوم به گروه لباس اسلامی اختصاص یافته است.
وی افزود: بخش سوم به حوزه پوشش سر از جمله روسری و شال اختصاص یافته و با توجه به اینکه بیشتر محصولات عرضه شده حتی از حیث پارچه‌های مورد استفاده، تولید داخلی است، باید گفت در سال حمایت از کالای ایرانی در این حوزه به خودکفایی نسبی رسیده‌ایم.
قبادی افزود: بخش چهارم نمایشگاه به عرضه محصولات پارچه و چادر به صورت قواره و غیر‌دوخت مربوط می‌شود که تقاضا و توجه بالای بازدید‌کنندگان، توجه بیشتر ما به این بخش را در پی داشته است.
وی تأکید کرد: برپایی نمایشگاه سبب می‌شود تا نیازهای مردم در جامعه شناسایی و در پی آن طراحان مد و لباس ایرانی اسلامی بر‌اساس نیازها، محصولات جدیدی را طراحی و ارائه کنند.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه به عرضه لباس نوجوانان به صورت ویژه پرداخته شده است.
وی فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی را از دیگر بخش‌های حوزه عفاف و حجاب در نمایشگاه بین‌المللی قرآن عنوان کرد و افزود: نذر حجاب در دو گروه چادر مشکی و چادر نماز در دستور کار قرار دارد که اجرای آن به صورت حرفه‌ای و هدفمند مورد توجه است.
قبادی گفت: خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به بخش عفاف و حجاب، چادرهای مستعمل و مصرف‌شده را ارائه دهند و به قیمت ۵۰ درصد کل هزینه، چادر دوخته شده و نو تحویل بگیرند. قیمت اصلی چادر، دو برابر قیمت دریافت شده است که دلیل آن حذف واسطه و دیگر فرآیندهای هزینه بر تولید تا عرضه است. وی همچنین از برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی در این بخش خبر داد و گفت: در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن ۲۰ نشست تخصصی نیز با حضور استادان دانشگاه در حوزه عفاف و حجاب برگزار شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *