از اعتراض به کشف حجاب در دانشگاه علامه تا افطاری مختلط با حضور محکومین امنیتی

به گزارش جبهه فرهنگی حجاب و عفاف:اقدام عجیب و هنجارشکنانه یکی از تشکل‌های دانشجویی اصلاح‌طلب دانشگاه علامه طباطبایی موجب اعتراض دانشجویان انقلابی دانشگاه شد تا آنجایی که بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طی نامه‌ای از حسین سلیمی رئیس هیات نظارت بر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه خواست تا با متخلفان برخورد شود.

* اعتراض مسئول بسیج دانشجویی به کشف حجاب و برگزاری افطاری با حضور محکومین امنیتی در دانشگاه 

علی کیان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با فارس درباره اتفاقات رخ داده در دانشگاه گفت: یکی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه به نام انجمن آزاد اندیش اخیرا یک مراسم افطاری را به صورت مختلط و با حضو برخی از عناصر وابسته به فتنه، دراویش و چهره‌هایی که اقداماتی علیه نظام و انقلاب داشته‌اند، برگزار کرد.

وی افزود: یکی از مسائلی که موجب ناراحتی دانشجویان انقلابی شده این است که این تشکل نه تنها هنجارشکنی می‌کند بلکه با قراردادن تصاویر این اقدامات در فضای مجازی باعث تحریک دانشجویان انقلابی می شود.

کیان تاکید کرد: وقتی ما از شورای نظارت پیگیری کردیم گفتند که به این انجمن دراباره اقدامات هنجارشکنانه تذکر داده‌اند، گلایه ما این است که چرا مسئولان دانشگاه تنها به یک تذکر اکتفا می‌کنند و چرا از برگزاری چنین برنامه‌هایی جلوگیری نمی‌شود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: متاسفانه این تنها اتفاق ناخوشایندی نیست که رخ داده و در سه ماه اخیر شاهد چند مورد کشف حجاب، هتک حرمت در نشریات دانشجویی و مسائلی از این دست بوده‌ایم که پیرو اتفاقات رخ داده به مسئولان گلایه کردیم ولی واکنشی را شاهد نبودیم.

وی گفت: مجموعه اتفاقاتی که رخ داد باعث شد تا ما به موضوع واکنش نشان دهیم تا دانشگاه متوجه شود نیروهای انقلابی اگرچه صبر زیادی دارند ولی نسبت به این مسائل حساس هستند و در مقابل این مسائل خواهند ایستاد.

کیان اظهار داشت: ما در مورد این مسائل با معاون فرهنگی دانشگاه هم صحبت کردیم ولی وی گفت که بنده کاره‌ای نیستم برای همین ما تصمیم گرفتیم تا با رئیس دانشگاه که رئیس هیات نظارت بر تشکل‌های دانشجویی هم هست مکاتبه کنیم.

  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه یادآور شد: ما به دنبال تغییر مدریت نیستیم و معتقدیم مسئولان دانشگاه علامه از بهترین افراد دولت هستند ولی ما خواستار تغییر رویه هستیم و می‌خواهیم این روند تغییر کند و دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در دانشگاه علامه نباشیم.

* واکنش بسیج دانشجویی به افطاری مختلط در دانشگاه علامه با حضور عناصر فتنه

به گزارش فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در قسمتی از نامه خود به حسین سلیمی رئیس هیئت نظارت بر دانشگاه علامه تاکید کرد: در راستای انجام وظایف انقلابی که برعهده هر دانشجوی مسلمان است و با توجه به تذکرات مداوم در مورد اتفاقات ضد فرهنگی کم‌سابقه در دانشگاه علامه که درخواست جلسه بابت آن هم کردیم و علیرغم تعیین رویه در شورای فرهنگی، وقعی به آن نهاده نشد، به بهانه قانون‌شکنی و بی‌حیایی صورت گرفته از تشکل غیراسلامی در آنچه که مراسم افطاری نام نهاده شده، بدینوسیله نکاتی را مطرح می‌کنیم و میدانیم که ضمانت اجرای آن فقط روحیه انقلابی دانشجویان است و امیدی به مسئولین امر نداریم.

در قسمت دیگری از این نامه امده است: درخواست ما درباره اتفاق غیرقانونی شب‌نشینی مختلط که اسم مسلمانی افطاری روی آن گذاشتند این است که شورای نظارت دانشگاه باید ببیند که علی‌رغم الزامی که به عدم اختلاط، به این تشکل متخلف کرده است، چرا او کمترین وقعی ننهاده و عکس و فیلم آن را هم منتشر می‌کند. این عین بی‌حیایی و برای جلو آوردن خط درگیری سکولاریزاسیون در دانشگاه است.

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه در قسمت دیگری از نامه خود آورده است: عناصر فتنه‌گر را در مراسم افطاری آوردند و با یک تذکر مختصر کار تمام شد. هیئت نظارت طبق قانون مسئول است و باید پاسخگو باشد. این بار دیگر نمی‌تواند حاشا کند که نمی‌دانستیم. هم سابقه این افراد  را داشته و هم می‌دانسته و با این حال مجوز داده است.

در ادامه آمده است: طبق بند ۳ ماده ۱ آیین نامه تشکلها، تعریف تشکل اسلامی جمعیتی مرکب از دانشگاهیان است که در جهت تحقق اهداف اسلامی و ارزشهای انقلاب و نظام اسلامی مصرح در قانون اساسی فعالیت نمایند. این تشکل قانون‌شکن در سابقه خود توهین به معصومین (ع) و برگزاری مراسم‌های مختلط افطاری و اردو را دارد. چگونه کسانی که توانایی و توفیق عمل به ابتدائیات شرعی خود را ندارند می‌توانند اسم اسلامی را یدک بکشند. روشن است که به جهت این سوابق و این بی‌قانونی آخر، خلاف اساسنامه خودشان و آیین‌نامه عمل کرده‌اند و باید منحل شوند.

در ادامه این نامه تاکید شد: طبق تبصره ۳ بند ۲ ماده ۲ همین آیین‌نامه رئیس دانشگاه موظف است در صورت مشاهده موارد خلاف ضوابط شرعی و ارزش‌های انقلاب اسلامی از آنها جلوگیری کند و ما در این مورد مطمئنیم که با توجه به سابقه قطعی این قانون‌شکنان وقوع این ماجرا قابل پیش‌بینی بود ولی از آن جلوگیری نشد. در حین آن هم اطلاع و حضور مدیران فرهنگی محرض است ولی حتی ابلاغ خود شورای نظارت هم برای مجموعه حراست و معاون فرهنگی قابلیت اجرا نداشته و مجموعه دانشگاه و شورای نظارت باید پاسخگو باشند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: طبق ماده ۵-۱۸ ترویج و تبلیغ احزاب و گروه‌های منحله و غیرقانونی ممنوع است و قطعا دعوت از عناصر نهضت آزادی، حزب منحله مشارکت و محکومین امنیتی مصداق این بند قانونی است. طبق ماده ۶-۱۸  در ﺻﻮرتی‌ که تشکلی  ﭘﺲ از اﺧﺬ مجوز در ﻫﻨﮕﺎم انجام فعالیت از ﺿﻮاﺑﻂ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺷﺪه و ﻳﺎ ﺷﺮوط ﻫﻴﺌﺖ ﻧﻈﺎرت ﻋﺪول ﻧﻤﺎﻳﺪ، ﺑﺮای ﺑﺎر اول ﺑﻪ ﺷﻮرای ﻣﺮﻛﺰی ﺗﺸﻜﻞ ﺗﺬﻛﺮ کتبی داده می‌ﺷﻮد و در ﺻﻮرت ﺗﻜﺮار تخلف، ﺑﻪ ۳ ﻣﺪت ۶ ﺗﺎ ﻣﺎه از انجام ﻫﻤﺎن ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻣﺤﺮوم و در ﻣﺮﺗﺒﻪ ﺳﻮم به تعلیق مجوز محکوم می‌شود. در اینجا عدول این تشکل بی‌قانون محرز و تذکرهای مداوم به آن هم نقل اکثر فعالین دانشجویی است.

در ادامه آمده است: رئیس هیئت نظارت باید در رسانه دانشگاه نظر خود را مبنی بر بی‌قانونی این تشکل واضح و آشکار بیان و برنامه خود برای برخورد با این تشکل متخلف و جلوگیری از موارد مشابه را بیان کند. تاریخ تشکیل هیئت نظارت اعلام و شکایت‌های صورت گرفته در دستور کار باشد که طبیعتا درخواستی جز انحلال این تشکل وجود نخواهد داشت. مطالبه سوم اینکه این کارها باید ظرف چهل و هشت ساعت از اعلام این نامه باشد در غیر این صورت نیروهای انقلابی دانشگاه از همه ظرفیت های آیین‌نامه‌ای و غیر آیین‌نامه‌ای برای پیگیری استفاده خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *