انتقاد امام جمعه تبریز از وضعیت نامطلوب حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها

به گزارش جبهه فرهنگی حجاب و عفاف:حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، در دیدار هیئت رئیسه و شورای دانشگاه آزاد اسلامی تبریز اظهار داشت: مراکز آموزش عالی باید مرکز تبلیغ فرهنگ دین و انقلاب باشند و ارتقا سطح علمی دانشجویان و جهت دهی به پژوهش و پایان نامه‌های آن‌ها در راستای تحقق راهبرد‌های اقتصادی کشور باید اولویت دانشگاه‌ها باشد.

امام جمعه تبریز توجه به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی را از رویکرد‌های اصلی دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: مراکز آموزشی عالی مرکز تبلیغ فرهنگ دین و انقلاب اسلامی است و دانشجویان باید هم از نظر ظاهری و همچنین علمی، افکار و اندیشه‌های خود را جهت دهی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با انتقاد از وضعیت نامطلوب حجاب و عفاف و مشارکت کم دانشجویان در نماز‌های جماعت دانشگاه تاکید کرد: باید با برنامه ریزی‌های مستمر و به دور از برخورد‌های چکشی، فضای معنوی و علمی و آموزشی متناسب با آموزه‌های دینی و فرهنگی در دانشگاه‌ها حاکم شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خواستار عملی شدن نتایج تحقیقات و پژوهش‌های دانشجویی شد و تصریح کرد: مسئولان دانشگاه آزاد، تعامل با سایر مراکز علمی داشته و در راستای توسعه کار‌های علمی و پژوهشی و تبادل تجربیات مراکز علمی استان با همدیگر تعامل سازنده برقرار کنند.

وی در بخش دیگری رعایت الزامات اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات کشور دانست و عنوان کرد: ایران اسلامی از زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با تحریم‌های ظالمانه استکبار تهدید می‌شود، اما این تحریم‌ها طی چند سال گذشته به جنگ اقتصادی تبدیل شده و باید برای مقابله با آن اقتصاد داخلی را در جهت کاهش آسیب پذیری‌ها مقاوم سازی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: افزایش تولید داخلی و ارتقا کیفیت آن از مؤلفه‌های اقتصاد است و جامعه دانشگاهی و قشر فرهیخته باید تحقق اقتصاد مقاومتی را به گفتمانی عمومی تبدیل کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *