نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: رعایت حجاب و عفاف در جامعه از تاکیدات موکد رهبری است/وظیفه حکومت اسلامی جلوگیری از گناه و مفاسد در جامعه است

 به گزارش جبهه فرهنگی حجاب وعفاف:حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: خودم و شما نمازگزاران را به رعایت تقوا و دوری از محرمات الهی دعوت می کنم چرا که تنها راه نجات انسان ها تقوا پیشه کردو و دوری از محرمات الهی می باشد.

وی بیان کرد: آیات و روایات نشان می دهند که در عالم قیامت تمامی اسرار انسان آشکار شده و سبب رسوایی گناهکاران می شود .

خطیب جمعه ارومیه ادامه داد: در عالم قیامت هیچ مسئله ای در محضر خداوند پنهان نمی ماند.

وی همچنین اظهار کرد: خداوند در در قرآن به پیامبر می گوید که به مردم اخطار دهد که قیامت نزدیک است بنابراین مواظب اعمال خود باشید تا در قیامت رسوا نشوید.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخن حضرت علی (ع) در نهج البلاغه تصریح کرد: از اعمال بد دوری کنید که در قیامت که افرادی خود را در دنیا فردی خیر نشان می دهند رسوا می شوند.

حجت الاسلام قریشی همچنین با اشاره به سخنان امام صادق افزود: اگر حساب قیامت هیچ ترسی نداشته باشد و فقط در مقابل خداوند جواب پس دهد و فقط اسرار او آشکار شود ، انسان سزاوار است که انسان در کوه زندگی کند و بیشتر از حدی که زنده بماند نخوابد و نخورد.
امام جمعه مردم ارومیه در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته با اساره به تاکیدات رهبری در خصوص عفاف و حجاب اذعان کرد: یکی از مهم ترین مطالبات امام راحل و مقام معظم رهبری که همواره نیز گوشزد می کند رعایت حجاب و عفت است.
وی ادامه داد: رعایت حجاب امری است که در قرآن آیات متعددی نیز برای آن آمده است.

خطیب جمعه ارومیه افزود: رعایت حجاب توسط زنان باید به گونه ای باشد که زینت هایشان را به جز محارم و شوهرانشان کسی نبیند.
وی ادامه داد: صدای پای خانم‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که مردان از فاصله دور شنیده شود تا زینت‌های خود را به دیگران نشان دهند.

قریشی خاطر نشان کرد: خانمی که با چادر خود را بپوشاند مردان هوس ران نمی‌تواند به او نزدیک شوند از او سوءاستفاده کنند خانم‌ها نباید به‌گونه‌ای لباس بپوشند و از زیورآلات استفاده کنند که خودنمایی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *