جامعه اسلامی باید در مقابل تروریسم فرهنگی به اندازه تروریسم داعشی حساسیت داشته و مقاومت کند

دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف با تأکید بر ضرورت و اهمیت تأمل در رویدادهای فرهنگی و اشاره به فتنه های دشمن در این زمینه گفت: موضوع فتنه های آخرالزمان و تنوع و تکثر آن در عصر حاضر باید برای فعالان فرهنگی و فعالان سیاسی ولایی مورد توجه و تأمل قرار بگیرد، ما در زمان حاضر با  شبکه ای از فتنه هایی که هوشمندانه برای ممانعت از پیشرفت انقلاب اسلامی و به ثمر رسیدن مجاهدت های ملت برنامه ریزی می شوند، مواجهیم. منتهی در هر مقطعی از زمان فتنه های به هم پیوسته به شکلی نمود و ظهور پیدا می کنند.

وی با اشاره به جریان کشف حجاب های سازمان یافته اخیر اظهار داشت: متأسفانه در ماه ها و هفته های گذشته با خبر ناگوار سیاسی و فرهنگی مبنی بر کشف حجاب رسمی عنصر آلوده ای که در حد یک برده فرهنگی است و مقابله مستقیم او با قرآن و عترت مواجه شدیم.

حجت الاسلام دعائی تصریح کرد: همچنانی که مرجع تقلید حضرت آیت الله جوادی آملی فرمودند کسی که مسلمان است و حجاب خود را از سر برمی دارد مستقیما در مقابل آیه قرآن که فرموده زنان مسلمان باید جلباب و پوشش عفیفانه خود را به خود نزدیک کنند و حجاب داشته باشند، در مقابل این نص قرآن ایستاده و آن را زیر پای خود لگد کرده و در مقابل یکی از ضروریات قرآن با عمل مخالفت ورزیده است.

دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف ضمن اشاره به اعطای هدیه از طرف یکی از فعالان فتنه ۸۸ به یکی از دختران فریب خورده خیابان انقلاب خاطرنشان کرد: متأسفانه عنصر منحط و فاسق و محارب با قرآن توسط یکی از عناصر سطح بالای فتنه سیاسی سال ۸۸ مورد تأیید، تشویق و اهدای هدیه مالی قرار گرفته است از اینجا به دست می آید که موضوع براندازی فرهنگ دینی و براندازی فرهنگ انقلاب اسلامی و اسلام سیاسی از ابعاد مختلفی برخوردار است بخشی از آن جلوه های سیاسی خالص و بخشی جلوه های فرهنگی آن است که در یک بهم نقشه تنیده دست به دست هم می دهند و مکمل هم قرار می گیرند.

دعائی افزود: بر اساس این تحلیل اینطور مستفاد می شود که مجموعه حرکت های سازماندهی شده مخالفت با پوشش عفیفانه، مطابق؛ بیانات اخیر رهبر انقلاب دقیقا تحت عنوان اقدامات براندازانه نظام اسلامی و اقدامات قطعی فسق آلود ضد اسلام و قرآن باید عنوان گذاری شود و با این نگاه در جامعه اسلامی به آن عنوان شود.

وی هدف غایی جریان ضدانقلاب در مبارزه با حجاب را براندازی نظام برشمرد و بیان داشت: موضوع عبارت است از براندازی انقلاب نظام و فرهنگ اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد. براندازی و مبارزه و محاربه با نظام اسلام در منابع دینی و حقوقی اسلام حکمی روشن دارد و محاربین با نظام اسلام در تمام سطوح نرم و سخت باید با یک چشم نگریسته و برخورد شوند و جامعه اسلامی در مواجهه با محارب های نرم و سخت باید به یک جمع بندی برسد.

دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف افزود: بر همین اساس تروریسم های داعشی، کودتاچیان، عناصر پلید جاسوسی دشمن و عناصر فریب خورده یا معاند تروریسم های فرهنگی از نظر عنوان گذاری در مبحث حقوقی اسلام همه و همه محارب با نظام اسلام هستند و جامعه اسلامی باید یکبار و برای همیشه تکلیف خود را با این افراد روشن کند.

دعائی ضرورت مقابله با جریانات محارب فرهنگی را مهم برشمرد و عنوان کرد: محاربه با اسلام و نظام اسلامی فقط با عناصر تروریسم داعشی منحصر نیست و به محاربه با تروریسم های فرهنگی و محارب های نرم نیز تعمیم پیدا می کند، بنابراین تمام ارکان حاکمیت اسلام و تمام ابناء امت اسلام بر اساس ضرورت صف آرایی مقابل تروریسم های برانداز باید به همان اندازه که در مقابل تروریسم های سخت حساسیت داشته و مقاومت می کنند، در مقابل تروریسم های فرهنگی نرم نیز حساسیت نشان داده و مقاومت کنند و اجازه براندازی را از آنان بگیریند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خدای متعال را شاکریم که جریان نفاق سیاسی باطن آلوده خود را برملا کرد و مشخص شد که موضوع اصلی، محاربه با قرآن، عترت و فرهنگ فاطمی است و لذا جامعه اسلامی باید کاملا به هوش باشد و از افتادن در دام تزویر و  نفاق برحذر بماند، ما به نسل جوان عزیز که در معرض تروریسم فرهنگی دشمن هستند با تواضع و ادب عریضه می کنیم؛ صف خود را از محاربان با قرآن و عترت جدا کنید و برای انتخاب موضع فرهنگی و اجتماعی خود به اصالت ها و کرامت های لازم و ارزش های ملی و دینی خود پافشاری کنید. البته جامعه ما حساب افراد فریب خورده و معاند و اجیر شده برای محاربه با قرآن و عترت را از عزیزانی که دارای فترت پاک و اصالت ملی هستند و ممکن است شبهات و دغدغه هایی هم داشته باشند جدا می داند و با هرکدام برخورد مناسب خود را خواهد داشت.

تنظیم: نفیسه زارعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *