یک کارشناس فرهنگی: کسی نمیتواند برای حجاب تصمیم بگیرد/ اکثریت جامعه به حجاب اعتقاد دارند

جبهه حجاب وعفاف:خدیجه فریدون کارشناس فرهنگی در برنامه تیتر امشب گفت: تعداد قابل قبولی از افراد جامعه در بحث حجاب نمره قبولی می گیرند.
وی با اشاره به اینکه منظور از حجاب حتما چادر نیست افزود:یک خانم وقتی به خودنمایی اشتغال پیدا میکند از ویژگیهای خود باز می ماند .
فریدون با اشاره به اینکه در جاهایی که پیشرفتهای قابل توجهی می بینیم زنانی پیشرفت کردند که روی ظاهر خود تمرکز ندارند،تصریح کرد:حجاب به زن فرصت می دهد که روی بخشی از وجود خود بپردازد که ارزشمند تر است.
وی ادامه داد: وقتی به ظاهر زن توجه شود از توانمندی های دیگر او را باز می داریم.
این کارشناس فرهنگی با اشاره به اینکه هر عقل سلیم رعایت شئونات را برای یک زن تائید میکند گفت:در تمام کشورهای غربی چهره های موفق ظاهر موجه و حتی با پوشش دارند.
وی افزود:وقتی کسی حجاب دارد اجازه اختلاط ندارد و این یعنی با حجاب حقوق شهروندی تامین میشود.
فریدون ادامه داد:متاسفانه جامعه جهانی به این کمال نرسیده است و یکی از ترمزهای غرب برای رسیدن به قله های پیشرفت بی بندباری است.
وی گفت:از بی حجابی تنها زن لطمه نمیخورد بلکه به کل جامعه آسیب وارد میشود.
فریدون با اشاره به اینکه حجاب حق خداست افزود:کسی نمیتواند برای حجاب تصمیم بگیرد .
وی در پاسخ به کسانی که معتقدند باید برای حجاب رفراندوم برگزار کرد گفت: هر سال ۲۲ بهمن برای این موضوع رفراندوم برگزار می شود.
وی ادامه داد: برخی برای رواج بی حجابی اهداف سیاسی و اقتصادی دارند .
این کارشناس فرهنگی گفت:اگر حجاب درست رعایت شود بهشت را بر روی زمین خواهیم داشت.
در ادامه برنامه فرشته روح نواز استاد دانشگاه با اشاره به اینکه انسانی که با جسم خود در جامعه مطرح میشود کم بهاترین وجه وجودش را عرضه کرده است گفت:قرآن به صراحت میگوید که باید حجاب داشته باشیم.
وی ادامه داد: البته حجاب از نظر قرآن تنها پوشش نیست بلکه نگاه ،نحوه برخورد و حرف زدن و بسیاری از موارد دیگر را شامل می شود.
منبع: خبرگزاری صداوسیما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *