نباید در برابر گناه سکوت کرد/بررسی آثار بی حجابی

به گزارش جبهه حجاب وعفاف: آیت ‌الله جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به موضوع حجاب اجباری گفت: اخیرا مقاله ای تالیف شده با موضوع حجاب اجباری که نویسنده آن بیان می کند حجاب واجب و ترک حجاب معصیت است اما اجباری نیست.

وی بیان داشت: در آن مقاله آمده است که هر کسی بخواهد حجاب داشته باشد و کسی که بی‌حجاب است گناه می‌کند ولی اجباری در کار نیست.

این مرجع تقلید در واکنش به این مقاله و انتقاد از آن گفت: نویسنده آن باید بداند که حجاب اجباری دو معنی دارد که معنی باطل آن این است که اگر زنی بی ‌حجاب در خارج دیده شد پلیس چادری بگیرد و بر سرش بیندازد البته حجاب اجباری به این معنا باطل است به احدی از مسلمانان نگفته که اگر بی ‌حجابی در خارج دیدیم چادر بر سرش بیندازید.

آیت الله سبحانی گفت: معنای دیگر حجاب اجباری این است که حجاب واجب و ترک حجاب معصیت است اگر کسی معصیت را در داخل انجام دهد کسی با او کاری ندارد ولی اینکه بخواهد در بیرون انجام دهد وظیفه حکومت اسلامی جلوگیری از این گناه است و باید اقدام کند.

وی با اشاره به موضوع حجاب در خانه گفت: اگر زنی در داخل خانه در برابر مرد دیگری بی‌ حجاب باشد ضررش برای خودش است پس موضوع بی حجابی گناهی است که اگر بخواهد تظاهر شود به دیگران ضرر می رساند.

این مرجع تقلید با اشاره به آثار شوم بی حجابی گفت: بی‌حجابی شهوات را تحریک می‌کند و به دنبال آن مفاسد را به همراه دارد و این امر به اکثریت سرایت می ‌کند که باید ما مراقب باشیم و اجازه ندهیم.

آیت الله سبحانی گفت: گناه نباید علنی شود و اگر علنی شد جامعه را آلوده خواهد کرد و حکومت باید از این گناه جلوگیری کند و نباید سکوت کند.

وی گفت: نشر چنین مقاله ای در این شرایط مناسب نیست و باید دقت نظر کرد و مراقب بود و در اجرای امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشند.

این مرجع تقلید به برخی حرکت انگشت شمار دختران و برداشتن روسی از سر اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دختری ناآگاه روسری خود را از درخت آویزان می ‌کند و چند نفر از زنان می ‌رقصند و هیچ عکس العملی نشان داده نمی ‌شود نشر این مقاله‌ای چه معنایی دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *