سهم زنان در اعتلای انقلاب اسلامی کمتر از مردان نیست

رییس مجمع بسیج جامع زنان استان قزوین در همایش زن، انقلاب اسلامی و هویت بازیافته با اشاره به برکات پیروز انقلاب اسلامی در در حوزه زنان اظهار داشت: شجره طیبه انقلاب در پرتو تلاش و حمایت ملت خداجوی ایران به دست آمده است،مشارکت دینی حکم جهاد در راه خدا و عبادت را دارد و در این مسیر سهم زنان کمتر از مردان نیست.

فاطمه اشدری تصریح کرد:بسیج جامعه زنان استان در همراهی بانوان انقلابی آتش به اختیار،بسیجی و پایبند به آموزه های دینی گام های بلندی برداشته و نقشی چشمگیر در مشارکت آنان در امور فرهنگ واجتماعی،رفاهی و اقتصادی داشته است.

وی تاکید کرد:امروز بانوان ما وظیفه سنگین تر و خطیرتری نسبت به گذشته دارند و و به واسطه شبیخون فرهنگی باید در حریم خانواده و جامعه نقشی چشمگیر داشته باشند.

رئیس مجمع بسیج جامعه زنان با بیان اینکه مجمع بسیج جامعه زنان برآن شده است در قالب کارگروه های تخصصی زن و خانواده و بسیج زمینه مشارکت نخبگان بسیجی را در سطوح مختلف جامعه را فراهم آورد خاطرنشان کرد:حضور خواهران در مساجد،مدارس و دانشگاه ها ترویج فرهنگ اسلامی توسط بانوان و تلاش در جهت تحقق مطالبات قانونی آنان از جمله ماموریت های خواهران فعال در این مجموعه است.

اشدری اذعان داشت: از دیگر رسالت های این مجمع نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب و تحقق بخشیدن فرمایشات مقام معظم رهبری در تمام حوزه ها به ویژه اقتصاد مقاومتی است و بدیهی است تحقق این امر فعال شدن چرخه اقتصادی و خودباوری زنان را به همراه خواهد آورد.

رییس مجمع بسیج جامعه زنان در ادامه افزود: از دیگر اقدامات این مجمع آموزش عمومی بانوان در جهت پایداری نهضت خانواده است که برای این امر از کارشناسان خبره همچون سرکار خانم رضایی، دکتر شهرستانی ,خانم ها دکتر محمدبیگی و دکتر امینی و دیگر عزیزان نخبه بسیجی بهره گرفته ایم.

وی در ادامه یادآور شد: قطعا جذب حداکثری در دستور کار ما است و معتقدیم انقلاب اسلامی به برکت همگانی شدن بسیج تبلور جهانی یافته است.

اشدری با بیان پرهیز از سیاست زدگی در مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی افزود: برای ساختن ایران اسلامی باید همه اقشار به دور از سیاست زدگی و خودخواهی و با تکیه بر بصیرت و آگاهی و با روحیه بسیجی تحت ولایت مقام معظم رهبری حرکت کنند و در راه به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی از هرگونه کوششی دریغ نورزند.

وی تأکید کرد: بسیج فرزند انقلاب و امام شهیدان است و می تواند پیش مقدمه ای برای حکومت منجی عالم بشریت و حاکمیت مستضعفان بر مستکبرین باشد.

رییس مجمع بسیج جامعه زنان در پایان از مسئولان خواست با همت و تعصب بسیجی و جهادی در جهت رفاه  و آسایش و امنیت مردم همیشه بیدار و هوشیار ایران اسلامی قدم بردارند.

لازم به ذکر است در این همایش حجت الاسلام هدایت نیا و خانم مرادیان مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین و همچنین خانم دکتر محمد بیگی دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان و خانم مهندس کاظمی کار آفرین برتر ملی نیز سخنرانی کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *