اعزام ۶۴ دانش آموز محجبه به مشهد مقدس

حسین اسلامی مدیر موسسه فرهنگی مدینه‌النبی در گفت و گو با خبرنگار جبهه فرهنگی حجاب و عفاف درباره کارکرد شیراز درباره فعالیت‌های این موسسه عنوان کرد: ما از اول سال تاکنون ۸ دوره تربیت مربی عفاف وحجاب (مقدماتی ، تکمیلی .تخصصی ) را در شیراز برگزار کردیم اما تاکنون هیچ گونه حمایتی از سوی مسوولان داشتیم.

وی افزود: جشن تولد فرشته‌ها در مرکز فرهنگی مدینه النبی (ص) شیراز از دیگر برنامه‌های اجرایی ما بود که برگزار شد.

اسلامی عنوان کرد: نشست‌های تخصصی عفاف وحجاب با حضور اساتید برجسته حضرات حجه الاسلام ماندگاری ، زیبایی نژاد، فاطمی راد و… به صورت ماهی یک بار برگزار می‌شود.

مدیر موسسه فرهنگی مدینه‌النبی اظهار داشت: طرح جشن تولد فرشته از دیگر فعالیت‌های موسسه است که با هدف جذب دختران به مساله حجاب و عفاف با حضور دوستان آنها برگزار می‌شود در این جشن‌ها با انتخاب فرد یک کتاب با موضوع حجاب به افراد حاضر هدیه داده می شود.

وی افزود: تعداد ۱۸۰ دختر که از نظر حجاب در شرایط بدی بودند سال ۹۶ بر اثر فعالیت‌های فرهنگی موسسه با افتخار به حجاب نائل شدند، برنامه ما این است که از این افراد بصورت فصلی تجلیل به عمل آید، تعداد ۶۴ نفر از این افراد به مشهد مقدس اعزام شده وبه تعدادی کارت هدیه و به برخی از آنان ربع سکه بهارآزادی داده شده است.

اسلامی افزود: دوره آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب جهت تقویت بنیه علمی جبهه عفاف وحجاب برگزار گردیده که تاکنون به تعداد ۲۶۴ نفر تاکنون آموزش داده شده است، همچنین هرماه یکبار نشست تخصصی برگزار می گردد که بعد از برگزاری دوره از افراد امتحان گرفته می شود.

مدیر موسسه فرهنگی مدینه‌النبی بیان داشت: همچنین موسسه مدینه‌النبی هزینه چادر و روسری در اختیار افراد بی بضاعت قرار داده است که این تعداد به ۸۰۰ دختر رسیده است.

وی گفت: از دیگر برنامه‌های ما برگزاری کلاس های مشاوره با موضوع عفاف  و حجاب در مدارس ابتدایی تا دبیرستان است؛ تا کنون ۲۶ مدرسه ابتدایی و ۸۸ مدرسه دبیرستانی پوشش داده شده و موضوعات حجاب و عفاف بررسی و پیگیری شده است.

اسلامی اظهار داشت: معاونت شهرداری شیراز، رییس کمیسیون استاداری استان فارس، معاونت فرهنگی نماینده ولی فقیه دراستان فارس، و دستگاه های مختلف جلسات متعدد درباره حجاب و عفاف داریم که با هماهنگی کار را پیش ببریم.

مدیر موسسه فرهنگی مدینه‌النبی با اشاره به اینکه موسسه چند کتاب منتشره دارد، گفت: در زمینه عفاف و حجاب موسسه مدینه النبی چند کتاب در آینده رونمایی خواهد کرد که یکی از آنها رمان «چشم چرانی» و «عفاف و حجاب و بهداشت روانی» است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *