لزوم فعالیت در زمینه های خانواده، حجاب و عفاف ،امر به معروف و نهی از منکر

مهراد معارف وند دانشجوی دکتری مکانیک مسئول موسسه بهترین مادر دنیا حضرت زهرا (س) در گفت‌وگو با خبرنگار جبهه فرهنگی حجاب و عفاف، با اشاره به فعالیت های مجموعه فرهنگی بهترین مادر دنیا حضرت زهرا (س)، درباره عفاف و حجاب، گفت:  موضوع عفاف و حجاب حول سه محور خانواده، حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر است که خوشبختانه توانسته ایم از مهرماه سال جاری حوزه فعالیت مرکزی مجموعه از کرمانشاه به شهر تهران انتقال یابد اما فعالیت ها در شهر کرمانشاه نیزانجام می شود و در حال حاضر تهران را به عنوان مرکزیت فعالیت مجموعه است.

وی ، اظهار داشت: اولین حضور این مجموعه در نمایشگاه عفاف و حجاب در مصلی بود البته حوزه فعالیت ها مجموعه علاوه بر حوزه سبک زندگی و خانواده در حجاب و عفاف بطور هدفمند انجام می شود همچنین ازاین فعالیت ها محصولاتی مانند کتاب من حجاب را دوست دارم که به دیدگاه دانشمندان غربی درباره حجاب می پردازد به نویسندگی خودم مراحل چاپ خود را طی می کند.

راه اندازی اپلیکیشن و سایت خانواده بهشتی

مسئول موسسه بهترین مادر دنیا حضرت زهرا (س) گفت: برپایی نمایشگاهی با موضوعیت حجاب؛ اپلیکیشن موبایل و نرم افزاری با نگاه به عفاف و حجاب و طرح خانواده بهشتی،  برگزاری کارگاه و راه اندازی کانال با حضور اساتید کشوری از جمله فعالیت‌های این مجموعه است است که سایت آن نیز قبلا رونمایی شده بود.

وی ادامه داد: البته فعالیت سایت به طور گسترده انجام می شود این سایت علاوه برمشاوره خانوادگی مشاوره های دیگری نیز صورت خواهد گرفت مشاوره آنلاین در سایت توسط اساتید استانی که دارای سبک ایرانی اسلامی هستند انجام می شود لازم به ذکر این طرح بسیار موفق بوده است.

معارف وند افزود: اساتید بیشتر کشوری هستند و اساتید از دانشگاه های الزهرا (س) تهران و حوزهای علمیه نظیر  آیت ا… مظاهری که از قم دعوت می شوند.

مسئول موسسه بهترین مادر دنیا حضرت زهرا (س) اظهار داشت: کانال تلگرامی موسسه قبل از راه اندازی توسط همین اساتید انجام شد در واقع این کانال توسط چهار نفر از مشاورین سبک زندگی اسلامی اداره می شود از دیگر اقداماتی که در این مجموعه صورت خواهد گرفت راه اندازی به صورت مشاوره حضوری است از این رو مرکز مشاوره اسلامی ایرانی مادر را با کسب مجوز از اداره بهزیستی راه اندازی شد که مقدمات کار انجام شده و تا آخر امسال نهایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: بیشتر اساتید کشوری هستند که اساتیدی از دانشگاه های الزهرا(س) تهران و حوزهای علمیه که از آیت ا… مظاهری در قم دعوت می شوند همچنین این فعالیت های از کرمانشاه تا تهران بوده است البته فعالیت هایی کشوری که قرار انجام بشود شروع به کارش از تهران آغاز می شود.

معارف وند عنوان کرد: ارتباط با مراکز بهداشت استان از دیگر اقدامات موسسه است که این طرح نیز در قالب طرح خانواده بهشتی در حال انجام است این طرح در مرکز استان اجرا شده که در صورت جواب دهی به شهرستان ها نیز انتقال پیدا خواهد کرد.

وی افزود: همچنین برای بسته محتوایی ازدواج با مراکز استان ها ارتباط برقرار شده است تا به زوجینی که در مرحله ازدواج هستند اعطا شود تا از این طریق بتوانند با مشاورهای مرکز و کانال در ارتباط باشند.

وی اظهار داشت: با شهرداری برای فضای شهری ارتباط برقرار شده است که پیام خانواده ، ازدواج آسان و … معرفی شود این طرح در قالب بیلبوردها و بنرهای شهری انجام خواهد شد.

مسئول موسسه بهترین مادر دنیا حضرت زهرا (س) بیان داشت: به زودی درباره رفع مشکلات خانوادگی و زوجین براساس آیات قرآن و روایت اپلیکیشنی رونمایی خواهد شد.

مستند مادران بهشتی

وی در پایان خاطرنشان کرد: با شبکه افق نیز در زمینه حجاب و خانواده هماهنگی صورت گرفته است تا برنامه تلویزیونی ساخته شود همچنین ساخت مستند مادران بهشتی در رابطه با مادران شهدا در حال انجام است که امید می رود برای جشنواره عمار آماده و رونمایی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *